„Ten kdo má hudbu v srdci patří k nejbohatším této země.“

O muzice

Strážnická cimbálová muzika Michala Miltáka byla založena v roce 1973 (tehdy pod názvem Písečan) a již od prvopočátků si vytvářela cílevědomě svoji osobitou tvář.

Dramaturgicky staví na objevném a dosud málo hraném repertoáru, který zahrnuje také písně z vlastních sběrů v terénu. Přednes muziky je charakteristický především vokálně instrumentálním pojetím s dobrým technickým základem všech muzikantů a zejména společným hudebním prožitkem přetaveným do strhujícího emotivního temperamentního a dynamického projevu. Během dosavadního období existence prošla kapelou celá řada vynikajících muzikantů a zpěváků.

V současné době hrajeme v základním obvyklém nástrojovém obsazení – dvoje housle, klarinet, cimbál, violový kontr a kontrabas. Kmenovým repertoárem muziky jsou lidové písně ze strážnického Dolňácka, je však bohatě vybavena i repertoárem okolních regionů i vzdálenějších oblastí – Uhersko hradišťska, Podluží, Kopanic, Slovenska, Maďarska…

Během své dosavadní činnosti byla kapela pozvána k účinkování do téměř všech států Evropy a za svá vystoupení v České republice i zahraničí obdržela celou řadu uznání a ocenění. Na mezinárodním folkloristickém festivalu v italské Gorizii získala ocenění nejvyšší – Zlatou medaili za vynikající výkon. S naší muzikou bylo zatím vydáno celkem jedenáct samostatných nebo společných zvukových nosičů a poslední z nich s názvem „ Teče voda, teče „ bude patřit k nejzajímavějším, protože je výběrem dosud nejúspěšnějších hudebních snímků.

Při potřebě rozšíření programové nabídky si zveme ke spolupráci řadu vynikajících zpěváků i malou taneční skupinu. Naše kapela zaujme také tím, že ve vhodných chvílích ráda sáhne i po bohatém repertoáru tanečním a populárním.

Díky bohatosti repertoáru a svému podmanivému projevu dokáže naše muzika uspokojit i ty nejnáročnější posluchače a věříme, že při některé příští produkci obohatíme o hluboké hudební prožitky také Vás…

Audio ukázky

Poslechněte si audio ukázky z alba Teče voda, teče.

Akce

Další akce

Fotogalerie


Fotogalerie